Didi Rafting ve Konaklama Merkezi
Günlük hayatın stresinden kurtarmak, sizlere keyifli vakit geçirtmek ve doğa sporlarını en profesyonel şekilde yaptırmak amacı ile Didi Rafting ile karşınızdayız.
REZERVASYON YAP

Rafting İçin Gerekli Ekipmanlar Nelerdir?

Rafting İçin Gerekli Ekipmanlar Nelerdir?

Biz gibi profesyonel bir kürek sporcusu değil de, eğlencelik kaçamak yapıcı statüsündeyseniz satın almanız gereken hiçbir ekipman yok. Heyecanınızı ve hevesinizi nehir kıyısına getirin yeter. Kiralama yaptığınız organizatör rafting tur şirketi gerekli şeyleri size vereceklerdir. Kontrol için bilginiz olsun istiyorsanız,

Rafting Güvenlik Ekipmanları

Kask: Mutlaka takılmalıdır.
Şahsi can yeleği: Kesinlikle giyilmelidir.
Yağmurluk: Mevsime göre ihtiyaç halinde edinilmelidir. Çok da öncelik değildir.
Bot için kurtarma ipi: Organizasyon tarafından sağlanmalıdır.

Rafting İçin Kişisel Ekipmanlar

Ayakkabı: Normalde rafting ayakkabısı diye, bota zarar vermeyen bir şey var, ancak bir iki kullanım için gereksiz bir masraf. Biz çıplak ayakla yapılmasını öneriyoruz, tırnaklarınızın kesilmiş olmasına dikkat edin. Olmadı ıslanması sorun olmayacak basit bir spor ayakkabı, terlik, sandalet v.s. uygundur.
Kıyafetler: Mayo, t-shirt gibi basit, su sorunu olmayan, rahat kıyafetler yeterlidir. İlkbahar başlarında soğuk bir yerde yapılıyorsa dalgıç kıyafeti gibi kıyafetler giyilmesi önemlidir ve öneririz. Raftingten sonra giyebileceğiniz kuru yedek kıyafetlerinizi yanınızda almayı da unutmayın.
Fotoğraf Makinesi: Özellikle suya dayanıklı yeni nesil makineler ve/ya su altı kameraları şahane oluyor bu heyecanı fotoğraflamak için. Bağını kimi zaman kendinize kimi zamansa rafta bağlarsanız çok güzel video ve fotoğraflar çekebilirsiniz. Çok pahalıdır o diyorsanız basit bir şey 250 TL’ye bile var, aklınızda olsun. İyileri araba parasına kadar uzanır.
Aksesuar: Üzerinizdeki telefondan cüzdana, tercihen kolyeden küpeye her şeyi tura başlamadan önce aracınızda ya da organizasyonun gösterdiği bir yerde bırakmanız önemlidir. Hem ıslanma, hem de sağa sola takılmalar için bunların hepsi kaka şeyler.
Kozmetik: Mevsime göre güneş kremi v.s. ihtiyacınızı göz önünde bulundurun.

06 Mayıs 2017
1.152 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Call Now ButtonHemen Arayın